Wyniki Grand Prix Płocka 2017

GRAND PRIX PŁOCKA 2017 – WYNIKI

Zakończyła się kolejna edycja Grand Prix Płocka w Szachach Szybkich.

Tym razem rozegrano sześć turniejów, z których najlepsze cztery wyniki turniejowe poszczególnych zawodników zaliczane były do klasyfikacji generalnej i wyłonienia dziesięciu finalistów.

W turnieju finałowym grało dziewięciu najlepszych zawodników oraz najlepszy junior. Pod nieobecność głównego faworyta, zaciętą walkę o zwycięstwo stoczyli Paweł Flak, Mariusz Duch, Dominik Wypych i Mirosław Gawroński. Ostatecznie wygrał Paweł Flak (AS Płock) zdobywając 12,5 punktu. Drugie miejsce wywalczył Mariusz Duch (Gostmat Gostynin) z dorobkiem 12 punktów. Trzecie miejsce na podium zajął Dominik Wypych (Gostmat Gostynin) zdobywając 11,5 punktu.

Na uwagę zasługuje zaskakująco dobra postawa „skazanego na pożarcie” juniora Kamila Bonisławskiego, który w finałowej rozgrywce wygrał dwa pojedynki ze znacznie wyżej notowanymi zawodnikami,  zdobywając przy tym ranking FIDE na poziomie 1699 punktów.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim finalistom.