AS Płock I – 8 Drużyną w Mistrzostwach Polski w Szachach Szybkich

W dniu 3 marca 2018 roku w Zgierzu odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski w Szachach Szybkich 2018. W turnieju wzięły udział  42 drużyny z całego kraju.

Drużyna Akademii Szachowej Płock, występująca pod nazwą AS Płock I zajęła w tym turnieju 8 miejsce. Jesteśmy więc 8 Drużyną w Polsce w Szachach Szybkich!!!

To kolejny duży sukces, po ubiegłorocznym awansie Drużyny AS Płock I do I Ligi Drużynowych Mistrzostw Polski w Szachach Klasycznych, naszej Drużyny na drodze do krajowej czołówki szachowej. Drużyna AS Płock I grała w następującym składzie: Mirosław Grabarczyk, Paweł Flak, Krystian Jędryczka i Liliana Leszner. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

W Mistrzostwach Polski wystąpiły również nasze Drużyny AS Płock II i AS Płock III. W sumie w Mistrzostwach grało 13 zawodników Akademii.

Mistrzem Polski została Drużyna Miedzi Legnica zdobywając 15 pkt. Votum SA Polonia Wrocław, stawiana przed turniejem w roli głównego faworyta, zajęła drugie miejsce zdobywając 14 pkt i  srebrny medal. Brązowy medal wywalczyła z kolei Drużyna Wieży Pęgów zdobywając 13 pkt.

Poniżej czołowa dziesiątka Mistrzostw Polski w Szachach Szybkich.