Mistrzostwa Płocka w szachach szybkich 2018

Mistrzostwa Płocka w szachach szybkich rozegrane zostały 15 września 2018 w sali Spółdzielczego Domu Kultury, współorganizatora zawodów, przy ul. Bolesława Krzywoustego 3 w Płocku. Był to już kolejny turniej zorganizowany dzięki przychylności i dofinansowaniu władz miasta Płocka, w tym roku w ramach projektu PZSzach. „Sto turniejów na stulecie odzyskania niepodległości”, którego organizatorem była Akademia Szachowa Płock. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu tego przedsięwzięcia.

Do tegorocznej edycji turnieju stanęło 36 szachistów i szachistek przede wszystkim z Płocka, ale także Włocławka, Gąbina, Sierpca, Kutna, a nawet Ciechanowa czy Warszawy. Średni ranking turnieju to 1560.  Mistrzostwa rozegrano systemem szwajcarskim w ciągu 9 rund z tempem gry 20 min. na zawodnika w pierwszych 3 rundach, a następnie 30 min. na zawodnika w pozostałych. Warto zaznaczyć, że dla niektórych zawodników był to pierwszy turniej, co więcej, dwóch z nich, tj. Wiktor Hoffman i Sebastian Hoffman wywalczyło IV kategorię szachową.

Wyniki

Po rozegraniu 9 rund najlepszym szachistą okazał się Mariusz Duch z 7 pkt., kandydat na mistrza z SzUKS Gostmat 83 Gostynin. Na drugim miejscu uplasował się Mirosław Grabarczyk z 6,5 pkt, arcymistrz z nowo utworzonego KSz Hetman Płock. Trzecie miejsce zdobył Krystian Jędryczka, z 6,5 pkt, który także reprezentował KSz Hetman Płock. Następne miejsca zajęli w kolejności:

X – Andrzej Rakowiecki 5,5 pkt

W klasyfikacji kobiet AS Płock najwyższe miejsce zajęła Katarzyna Bogusz. Drugie miejsce zajęła Joanna Osiecka-Flak.

W klasyfikacji juniorów do lat 12 pierwsze miejsce zajął Kamil Bonisławski.

W klasyfikacji juniorów w grupie 13-15 uzyskano następujące wyniki:

I – Patryk Michałowski

II – Szymon Borkowski

III – Aleksandra Szczypawka

Podczas oficjalnego zakończenia zawodów zwycięzcom nagrody wręczała Pani Anna Młodawska-Niedzielska, reprezentująca Wydział Sportu, Rekreacji i Turystyki Urzędu Miasta Płocka.

W imieniu lokalnego środowiska szachowego pragniemy serdecznie podziękować SDK-owi Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej za stworzenie komfortowych warunków gry dla miłośników królewskiej gry oraz władzom miasta za wsparcie finansowe, dzięki któremu kolejna edycja Mistrzostw Płocka w szachach szybkich mogła się odbyć.