Drużynowe Mistrzostwa Polski 2019 w Poroninie – relacja

W dniach 07-15 września 2019 r. w Poroninie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski – II liga seniorów w szachach klasycznych. W zawodach udział wzięło 45 drużyn. W stawce nie zabrakło również drużyny Akademii Szachowej Płock, która w oparciu o średni ranking zawodników składu podstawowego na liście startowej została rozmieszczona z numerem 44. Zapowiadało to ciężką walkę o utrzymanie statusu drużyny drugoligowej. Występ płockiej drużyny możliwy był dzięki dofinansowaniu przez Urząd Miasta Płock. Drużyna Akademii wystąpiła w składzie:

Szachownica I – Paweł FLAK

Szachownica II – Andrzej RAKOWIECKI

Szachownica III – Wiktor DUDKIEWICZ

Szachownica IV – Zbigniew KLEIN

Szachownica V – Dariusz MAGIERSKI / Mariusz GROCHOWSKI

Szachownica VI – Liliana LESZNER

Po porażkach w dwóch pierwszych rundach na koncie płocczan pojawiły się pierwsze punkty: 1 punkt z pauzy w rundzie III i 2 punkty za zwycięstwo z wyżej notowaną drużyną ze Staniątek w rundzie IV. Niestety, jak się okazało, były to jedyne punkty, które drużynie udało się „ugrać”. Pomimo tego, iż we wszystkich rozegranych meczach płocczanie nie byli faworytami, to wyniki – w oparciu o pozycje na szachownicach – z rundy VIII i IX mogły być zupełnie inne.

Tak czy owak drużyna Akademii po 9 rundach gromadząc 3 punkty meczowe, zajęła 44. miejsce, oznaczające spadek z II ligi.

Poniżej galeria zdjęć ze zmagań na sali turniejowej…

… z analiz i przygotowań…

…oraz ze zmagań z wycieczek.